Qipat DirectX 11 vijnė ne vitin 2oo9 - A~W

Shko poshtė

Qipat DirectX 11 vijnė ne vitin 2oo9 - A~W

Mesazh nga ~adhuu. prej Sun Oct 05, 2008 4:49 amĒipat DirectX 11 vijnė nė vitin 2009
ATI, njėsia e AMD-sė e cila merret me grafikė ka paralajmėruar planet e saj pėr vitin e ardhshėm nė panairin Ceatec nė mes tė cilave janė edhe ēipat DirectX 11 si dhe procesi prodhues 40-nanometėrsh.

Me kalimin nė prodhimin 40-nanometėrsh ATI ka pėr qėllim qė edhe mė shumė tė popullarizojė memorien GDDR5 me kartelat e saj grafike, e me prodhimin e ēipave grafik DirectX 11 do tė arrij kompatibilitetin me OpenCL.

DirectX 11 do tė bashkėpunojė me Windows 7 e radhės, derisa pėr tė ardhmen e largėt AMD paralajmėron ekranet 3D me teknologjinė multitouch sipas Microsoft Surface dhe televizorė me rezolucion maksimal prej 1920 x 1080 pikselash.
avatar
~adhuu.
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 51
Join date : 30/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi