Ballmer: Windows Cloud vjen sė shpejti

Shko poshtė

Ballmer: Windows Cloud vjen sė shpejti

Mesazh nga freezenorth prej Fri Oct 10, 2008 5:58 am


Drejtori ekzekutiv i Microsofit, Steve Ballmer, ka zbuluar javėn e kaluar disa prej detajeve tė sistemit tė ri operativ, qė synon tė ndihmojė programuesve tė zhvillojnė aplikacione tė Internetit.

Sistemi operativ, i njohur si Windows Cloud, pritet tė dalė muajin e ardhshėm dhe sipas Ballmer ėshtė njė projekt i ndarė nga Windows 7, sistemit operativ tė propozuar tė pasojė Windows Vista.

Ballmer, ka qenė i shkurtė nė detajet, por ka theksuar se strategjia softuerit nuk do tė thotė largimin e produkteve kyēe si Office, tėrėsisht nga kompjuteri juaj.
avatar
freezenorth
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 19
Join date : 29/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi