Palin akuzon Obaman pėr lidhje me 'terroristėt'

Shko poshtė

Palin akuzon Obaman pėr lidhje me 'terroristėt'

Mesazh nga ~adhuu. prej Sun Oct 05, 2008 4:55 amE nominuara republikane pėr nėnpresidente tė SHBA-sė Sarah Palin ka akuzuar kandidatin demokrat pėr president Barack Obama, pėr lidhje, siē i ka quajtur me "terroristėt".

Duke folur tė shtunėn nė njė fushatė, Palin ka cituar njė raport tė New York Times, mbi lidhjet e Obamas me William Ayers- njė ish anėtar i njė grupi militant nė vitet e '60-ta, qė zhvilloi njė fushatė tė dhunshme kundėr pėrfshirjes amerikane nė Luftėn e Vietnamit.

Fushata e Obamas i ka hedhur poshtė komentet e Palinit, duke i quajtur ato fyese.

Mė herėt Obama i ka dėnuar pikėpamjet dhe aktivitetet radikale tė Ayers-it dhe ka vėnė nė pah se ai ka qenė fėmijė, kur grupi ka kryer sulme terroriste.
avatar
~adhuu.
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 51
Join date : 30/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi