Lista e kandidatėve pėr automjetin evropian tė vitit

Shko poshtė

Lista e kandidatėve pėr automjetin evropian tė vitit

Mesazh nga Anndi prej Sun Oct 05, 2008 4:18 am

Lista e kandidatėve pėr automjetin evropian tė vititMe rastin e hapjes sė panairit tė automjeteve nė Paris ėshtė publikuar edhe lista e finalistėve tė kėtij viti pėr ēmimin prestigjioz tė Automjetit evropian tė vitit.

Nga lista fillestare prej 38 automjeteve, lista e finalistėve ėshtė ngushtuar nė gjithsej shtatė, e siē pohojnė nė juri, kėtė vit do tė jetė jashtėzakonisht interesant, duke pasur parasysh se asnjė automjet nuk ėshtė shumė larg njėri-tjetrit. Laureati i vitit tė kaluar ka qenė Fiat 500 i cili ishte zgjedhur pėr shkak tė nivelit tė lartė tė sigurisė dhe dizajnit unik retrospektiv.

Nga lista aktuale nė momentin e fundit janė larguar emra tė mėdhenj, siē ėshtė seria 7 e BMW-sė, Volkswagen Scirocco, Jaguar XF, e madje edhe Mercedes GLK. Megjithatė, edhe automjetet e mbetura nė listė nuk janė aspak mė tė mangėta:

Alfa Romeo Mi.To
Citroen C5
Ford Fiesta
Opel Insignia
Renault Megane
Škoda Superb
Volkswagen Golf

Juria pėr pėrzgjedhjen e Automjetit evropian tė vitit pėrbėhet nga 59 gazetarė tė cilėt pėrfaqėsojnė 23 shtete evropiane. Numri i gazetarėve nga vende tė caktuara paraqet edhe madhėsinė e tregjeve, e si rrjedhojė edhe mė sė shumti kandidatė, nga gjashtė prej tyre, vijnė nga Gjermania, Franca, Italia, Spanja dhe Britania e Madhe.

Anndi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 8
Join date : 03/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi