Nokia e re pėr adhuruesit e muzikės

Shko poshtė

Nokia e re pėr adhuruesit e muzikės

Mesazh nga ~adhuu. prej Fri Oct 03, 2008 2:42 pm

Nga punėtoria e gjigantit finlandez tė telefonisė mobile na vjen njė celular shumė interesant pa tastierė dhe me ekran tė madh tė ndjeshėm nė prekje.
Nokia 5800 XpressMusic ėshtė diēka qė mė afėrmi do tė mund ta quanim ‘vrasės’ i iPhone, e qė vjen nga tabori i Nokias.

Bėhet fjalė pėr njė telefon tė menēur (smartphone) i cili fizikisht ėshtė i ngjashėm me iPhone me ekran tė madh 3.2 inēėsh dhe rezolucion prej 640x360 pikselash. Nė tė gjendet edhe kamera me auto-fokus, me blic tė dyfishtė LED, rezolucion prej 3.2 megapikselash dhe optikė tė Carl Zeiss.

Sa u pėrket lidhjeve, nė tė gjenden HSDPA e WiFi si dhe qasja 3.5 milimetėrshe, derisa memoria mund tė zgjerohet deri nė 16 GB microSD me anė tė kartelave tė memories.

Qė tė mos mbetet me asgjė prapa pajisjes sė kompanisė Apple, Nokia ia ka shtuar modelit 5800 edhe GPS-nė. Ajo ēfarė na intereson ėshtė se sa mirė do tė punojė nė platformėn Symbian S60 5th Edition, sepse e dimė qė aty iPhone ėshtė mė i forti.

Nokia 5800 XpressMusic do tė duhej tė paraqitej nė treg nė fillim tė vitit tė ardhshėm me ēmim tani pėr tani tė panjohur.

www.nokia.com
avatar
~adhuu.
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 51
Join date : 30/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi