Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Tue Sep 30, 2008 8:43 am

Pėrshendetje.. Anėtar Tė Dashur..

Vendosa Qe Ta Hap edhe Nje Tem Te Till Pėr Programet ne Gjuhen Shqipe..
Kėshtu Qė Pėr Mos Me Zgjatur Shum, Ju Prej Sot Mund Tė Posetoni Programe Ne Gjuhen Shqipe Kėtu ..

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:03 am

CCleaner tani ne gjuhen shqip

http://www.ccleaner.com/

IE7Pro 0.9.10 ėshtė njė add-on ose ekstension pėr Internet Explorer (zakonisht pėr versionin 7) qė mundėson rritjen e funksionalitetit dhe lehtėsisė sė pėrdorimit tė IE 7 me shtimin e shumė tipareve qė i kanė munguar IE 7-shit origjinal.
Tani ėshtė edhe versioni nė gjuhėn shqipe.
Faqja e uebit:
http://ie7pro.com/
Shkarkimi:
http://dl.ie7pro.com/ie7prodl/IE7proSetup_0910.exe

verzioni 0.9.14
http://ie7pro.com/
Shkarko versionin e fundit 0.9.14:
http://dl.ie7pro.com/ie7prodl/IE7proSetup.exe
Pasi tė instaloni zgjidhni gjuhėn shqipe.


Shkarkimin e Fjalorit drejtshkrimor tė gjuhės shqipe (350.000 fjalė e trajta fjalėsh ) pėr Firefox dhe Thunbrid mund ta bėni nė faqen:
www.shkenca.org


QSetup Installation Suite program per krijimin e setup fileve apo instualues ne fakt ky program eshte ne gjuhen angleze mirpo kur te krijoni instaluesin ateher keni mundesin ta beni ne gjuhen shqipe (nga Egzon Beqa)
shkarkimi:
http://www.pantaray.com/qstp.exeSetup Factory program per krijimin e setup fileve apo instualues
web faqja tyrtare:
http://www.indigorose.com
shakrkimi: http://tinyurl.com/bplps

---

Quintessential Player eshte nje media player jo shum i popullarizuar i ngjajshem me Winamp-in
shkarkimi:
http://www.quinnware.com/downloader....d=full&intl=en
plugin per gjuhen shqipe: http://www.quinnware.com/downloader.php?plugin=130

---

Music Express CD/DVD Media Katalog
shkarkimi:
http://www.wizetech.com/download/mex.exe

---

Antena (Roboti) Use this chat program with interface in Albanian
shkarkimi:
http://www.download.com/Antena/3000-...ml?tag=lst-0-1

---

Foreign Characters
shkarkimi:
http://www.less-mess.com/exe_downloads/Setup_FC.exe

---

SPR POS (Super Packed Restaurant POS System)
shkarkimi:
http://www.sprpos.com/sprpos_ver3.01.exe

---

Crazy Browser 1.0.5 Web browser i bazuar ne IE perkthyer nga Albert Hasani verzioni 2.0 nuk perkrah gjuhen shqipe
shkarkimi:
http://www.crazybrowser.com/cb1setup.exe

---

MicroWeb Orari 2005
shakro:
http://www.amiteam.de

---

Radiator eshte radio player
shkarimi:
http://flesko.cz/radiator.zip

---

Free Download Manager menaxhues i shkarkimeve
ketu mund ta shkarkoni programin edhe zip fajlin e gjuhes shqipe
shkarko:
http://www.freedownloadmanager.org/download.htm

---

Prishtina FTP shum i thjesht per FTP klienta (nga PrishrinaSoft)
shkarkimi:
megaupload.com CT40EHGX ose
http://www.upload2.net/download2/eg6...20FTP.rar.html

---

Interlex
shkarkimi:
http://www.vocab.co.uk/downloads/ilxsetup.exe

---

VSO BlindeWrite 5.0.7.122 ben djegjen e CD/DVD-ve perkthyer nga Ervin Ndrukaj verzionet me te reja nuk e di a e perkrahin gjuhen shqipe
shkarkimi:
megaupload.com MZL05TK8 ose http://tinyurl.com/72lgx

---

Mozilla Firefox 1.0.6 web shfletuesi shum i perhapur
shkarko:
http://download.mozilla.org/?lang=sq...x-1.0.6&os=win

---

Mozilla Thunderbird 1.0 e-mail client
shakrkimi:
http://ftp.eu.mozilla.org/pub/mozill...etup%201.0.exe

---

Antamedia Internet Caffe 5.1 nje menaxhues i internet cafeve
shkarkimi:
http://www.download.com/Internet-Caf...l?tag=pdp_prod


kurse ketu i keni edhe disa programe te cilat perkrahin edhe gjuhen shqipe janė per disa platforma: Windows, Macinotsh ,Pocket PC, Palm OS, Win CE, SMS WAP
http://www.tranexp.com/ nga Translation Experts

-

ketu i keni disa programet fjalor ne disa platforma si jan: Windows, Palm Os, Pocket PC, Smartphones

www.ectaco.com
dhe ne
http://www.lingvosoft.com/Albanian-items

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:03 am

Aida32 - Shėrben pėr ti shiquar infot e kompjuterit tuaj.

Kodi:
http://www.speedyshare.com/630113719.html

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:04 am

Nė kėtė faqe mund tė "shkarkoni" aplikacione falas tė punuara nė MS Access, tė gjitha aplikacionet janė ne gjuhen shqipe
dhe punojnė nė versionet 2000 ose me te reja tė MS Acces-it. Pėr veē aplikacioneve falas ndodhen edhe disa aplikacione
provuese (tė ashtuquajtura "trial") qe mund te pėrdoren falas pėr njė periudhė te caktuar kohore.
Pėr shkak te hapėsirės se kufizuar ne serverin ku ndodhet kjo faqe, nuk ka qene e mundur te vendosen aplikacionet qe kane
njė madhėsi te konsiderueshme (me mė shume se 1MB). Pėr kėto aplikacione janė vendosur informatat dhe disa “screenshot”.
Nėse dėshironi ti keni kėto aplikacione mjafton te me kontaktoni me e-mail.

Kodi:
http://www.freewebs.com/freemsaccess/

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:07 am

Cka mendoni per kete, kompania IMB qe eshte prodhues dhe i ka te drejtat autoriale sa i perket programeve per kontabilitet Alpha dhe Alphshop. Ne faqen e tyre zyrtare keto dy programe ofrohen falas edhe si version i plote. Nuk e dime a eshte vetem nje loje nga kompania e caktuar apo eshte e vertete, ata qe i testojne keto dy programe presim vleresimet e tyre.
Linku: http://imb.com.al/downloads.php

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:07 am

Programi kompjuterik pėr drejtshkrim AS 2.0
Nėse shkruani shqip, tash ėshtė koha pėr t’u thėnė lamtumirė gabimeve drejtshkrimore. Ju ofrojmė programin pėr drejtshkrim AS 2.0, qė ėshtė njė pako profesionale softuerike, e dizajnuar nė veēanti pėr gjuhėn shqipe. Ky program pėrcakton mėnyrėn mė tė mirė tė drejtshkrimit tė gjuhės shqipe. AS 2.0 ėshtė njė vegėl e domosdoshme pėr pėrdoruesin, qė i siguron atij tė gjitha shkathtėsitė e nevojshme pėr ta kryer punėn me sukses.
SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:07 am

Winamp ne gjuhen shqipe
SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:08 am

Version ne Shqip nga NetStat.Per Windows XP
Ky program sherbem per te ndaluar lidhjet nga jasht.
AlbaStop eshte per sigurimin e PC nga Peer to Peer.
Version AlbaStop me vete mban mundesin dhe statistika .Ne AlbaStop eshte nje gje e sigurt se cfar ndalon nuk lejon hyrje 100% efikas sepse punon ne winXP
SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:08 am

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Albmechanic

Informojm rreth AlbMechanic ky program me vete mban nje scanim i plote i kompjuterit si fillimisht bene scanimin e te gjithave skedareve qe arrijne nga interneti. Kete rast fikson edhe gabimet qe paraqiten ne Windows XP dhe 2000, dhe bene regjenerimin e sistemit. Ka disa dosje qe nuk pastrohen nga ky program per shkak se munden te jene te hapura,ky program automatik i ripastron skedaret qe jane te infektuar me viruse ose worm qe shkaktojn probleme ne kompjuterin tuaj. Perdore ne pergjithesin tende. Si ky version ka versione tjere ne internet qe jane me pagese kurse ky eshte free.

SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:08 am

Programuar me 1998 sistemi TIP102 me kushte logjike ne program nuk jane te perfshire koeficientet e lojrave dhe programi funksional per 11 loja.

Ky program nuk riprogramohet si sistem nese keni ndonje ide rreth programimit duhet te rifillohet nga e para.

SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:08 am

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Albook

AlBook 1.6 eshte version ne shqip program qe perfshine disa pune qe kryhen ne agjencione te ndryshme dhe ne vende te ndryshme pune. Adresare Sekretare Hyrje Dalje Libraria Telefon Anetarsia.
ADRESARE - Eshte nje tabel me TextBoksa qe mban me veti disa shenime per nje agjencion qe jane te mjaftueshme per punen e tij dhe ka kerkimin sipas shenimeve qe mban. Te gjitha shenimet me veti mbajn print preview - shtypjen e te dhenave ne leter.
Ne program fillimisht mban disa shenime testues.
SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:09 am

Pasword hyrje : Q kurse Kamarieret 101,102,103 etj

Ky program BarCaffe eshte perpiluar me kerkesen
e disa lokaleqe qe posedojn BarCaffe Pizzeri dhe
Restoranta te ndryshme qe ketu kryhen disa veprime
te nevojshme neper lokale me kamarier dhe banakier dhe pronarin. Si ky version kemi 12 versione tjere.

SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:09 am

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Shitore
Paswordi : Q ose 123
Programi shitore ėshtė pėrpiluar nė menyrė qė tė kryhen
veprimet nė firmė dhe pregaditjen e shitjeve me Faturė
dhe fjletėdėrgesė si dhe shitjeve me fiskale.

SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:10 am

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Albatalk

AlbaTalk Messenger eshte program qe sherben per komunikimin me irc server dhe eshte lidhur me irc.undernet.org Albatalk mundeson komunikimin nga kompjuteri ne kompjuter me ze si dhe komunikimin me text chat.
Eshte e mire te keni nje albatalk messenger ne kompjuterin tuaj.
Bejeni download albatalk messenger eshte free.

SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:10 am

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Albtvradio

Program per te degjuar dhe pare Tv dhe Radio online nga Interneti mbi 50Radio dhe 40 Tv Online
Informacione nga ALBTVRADIO
+ nga ne pa pagese
AlbaTalkMessenger


Vizito dhe informohu ne www.albtvradio.com
Program per degjuar dhe pare TV dhe Radio 100% Shqip

SHKARKO

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:11 am

Ketu mund te shkarkoni AS FTI + patch vetem per anetaret e AlbWarez-it

Kodi:
http://rapidshare.com/files/78995897/Fjalor_i_termave_te_informatikes.zip

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:11 am

Programi i Trete Kontabel Bilanc 2007
Sukses tjeter i kompanive shqiptare te programimit. Nje program tjeter kontabel, Bilanc 2007.
www.tpksolutions.com

Bilanc 2007 Standard

--------------------------------------------------------------------------------
Nese jeni duke kerkuar nje program kontabiliteti te kompletuar por te thjeshte ne perdorim, Bilanc 2007 eshte programi kompjuterik i duhur per ju. Ky program perfshin te gjitha funksionalitetet baze si: kontabiliteti, menaxhimi i inventarit, shitje - blerjeve, veprimet cash ne disa arka dhe disa banka, veprimet ne disa monedha, ndjekjen e situacioneve te klienteve dhe furnitoreve si edhe nje game te gjere raportesh dhe mjetesh per analizimin e mbarevajtjes se biznesit tuaj.

Nese jeni financier dhe kerkoni te mbani informacion ne lidhje me disa ndermarrje te ndryshme Bilanc 2007 Standard ju sherben me nje cilesi te larte dhe mundesi te avancuara te perpunimit te informacionit.

www.bilanc.com

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:12 am

Nje program shume i mire NUMERIAL i cili perdret per konvertimin e numrave decimal-hexadecimal-binar-oktal etj. versioni ne gjuhen shqipe.

Kodi:
http://rapidshare.com/files/72134372/Numerial.zip

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:12 am

--------------------------
Nje tutorial per perkthim programesh :
Shqip eshte : --> rapidshare.com/files/76506780...programesh.pdf

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:13 am

Fjalor drejtshkrimor pėr Firefox dhe Thunderbrid

Njė fjalor drejtshkrimor tė gjuhės shqipe (350.000 fjalė e trajta fjalėsh) pėr Firefox dhe Thunbrid mund ta shkarkoni nga kjo faqe: www.shkenca.org


Hape fjalor_shqip-1.6.1-fx+zm+tb.xpi me firefox, pastaj paraqitet dritarja pėr instalim, pranoje instalimin.

Pas instalimit fjalėt e shkruara gabimisht nė formularėt e faqeve tė internetit nėnvizohen me ngjyrė tė kuqe. Leximi i propozimeve pėr pėrmirėsim nga programi mund tė bėhet duke i klikuar fjalitė e gabuara me tastin e djathtė tė miut .

Instalimi pėr programin Thunderbird:

Thunderbird > Extras > Add-ons > Install > Hape: fjalor_shqip-1.6.1-fx+zm+tb.xpi

Edhe kėtu fjalėt e shkruar gabimisht nėnvizohen me ngjyrė tė kuqe dhe leximi i propozimeve me tastin e djathtė tė miut .

Instalimi:

1. Shkarkimi: http://www.shkenca.org/shkarkime/fja...1-fx+zm+tb.xpi

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fire11ws3
2. Startoje Firefox-in > Tools > Add-ons

3. Vendose fjalor_shqip-1.6.1-fx+zm+tb.xpi nė dritaren e porsahapur si nė fig.

4. Pastaj hapet njė dritare e re shtypni butonin Install Now

Aktivizimi i korrigjimit:
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fire33ph7
Klikoni me tastin e djathtė tė miut ne njė fushė pėr dėrgim tė mesazheve, pastaj hapet njė meny ēasti (konteksti) si ne fig., kėtu duhet tė aktivizohet Spell check this field

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:13 am

Resource Hacker Shqip
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Image0031152627079414
ResHacker ėshtė njė program qė sherben pėr editimin e fileve exe dhe dll
Me editim te fileve exe dhe dll kuptojeme:
*Nderrimin e cdo ikone te fajlit (exe apo dll)
*Nderrimin e cdo kursori te fajlit (exe apo dll)
*Nderrimin e cdo logoje dhe fotoje te fajlit (exe apo dll)
*Perkthmin e fajlit nga njė gjuhe ne njė tjeter (Mund te perkthejme programe ne gjuhen shqipe)
*Ndryshimin e informacionit mbi fajlin si psh te dhenat e programit a autorit etj.
Programi mund te hapi edhe fajla te tjere si psh mstyles dhe cpl etj

Emri origjinal i Programit:...: ResHacker 3.4
Formati i Programit:..........: exe
Madhesia:......................: 873 KB (894,156 bytes)
Data:............................: 08.02.2008
Platforma:......................: Windows Xp\Vista

Shkarko:
Kodi:
http://rapidshare.com/files/106336133/ResHacker.rar

_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga SpY. prej Fri Oct 03, 2008 10:13 am


_________________
Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Fateiw10
SpY.
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga ILazz.Os prej Tue Dec 13, 2011 5:38 pm

pershendetje a mund ti postoni linqet per programet me kontabilitet dhe regjistrim te mallrave se nuk po funksionojn/..

ILazz.Os
Little Baby
Little Baby

Numri i postimeve : 1
Join date : 13/12/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Programe Nė Gjuhen Shqipe ! Empty Re: Programe Nė Gjuhen Shqipe !

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi