Access- Ndryshimi i llojit te te dhenave

Shko poshtė

Access- Ndryshimi i llojit te te dhenave

Mesazh nga SpY. prej Sun Sep 28, 2008 6:22 am

Ndryshimi i llojit te te dhenave (Access)


· Klikoni fushen llojin e te dhenave te ciles deshironi t`ia nderron
· Klikoni ne butonin trekendesh i cili gjendet ne anen e djatht te fushes Data type (lloji i te dhenave) hapet menyja renese
· Zgjidhni tipin e ri dhe tipi i ri do te jete permanent kur te arkivoni tabelen.

Verejtje (Lexoni patjeter)

Mos harroni se ndryshimi i tipit te te dhenave mund te kufizoj llojin e te dhenave qe mund ta zgjidhni dhe me ate me iu humg te dhenat ekzistuese p.sh. nese fusha ekzistuese permban llojin e te dhenave si Text dhe ju e ndryshoni ate ne Number Accessi do tju njoftoje qe do t`iu humbin te gjitha te dhenat qe keni futur deri tani nese e beni kete ndryshim.

_________________
avatar
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi