Fsheh/Shfaq TaskBAr-in

Shko poshtė

Fsheh/Shfaq TaskBAr-in

Mesazh nga icodder prej Sat Sep 06, 2008 9:16 am

Krijoni dy butona
Krijoni nje modul dhe ne te futni kodin me poshte:

Kodi:
Declare Function SetWindowPos Lib "user32" (ByVal hwnd As Long, _
ByVal hWndInsertAfter As Long, ByVal x As Long, ByVal y As Long, _
ByVal cx As Long, ByVal cy As Long, ByVal wFlags As Long) As Long
Declare Function FindWindow Lib "user32" Alias "FindWindowA" _
(ByVal lpClassName As String, ByVal lpWindowName As String) As Long
Public Const SWP_HIDEWINDOW = &H80
Public Const SWP_SHOWWINDOW = &H40
Kodin me poshte futeni ne formen tuaj:

Kodi:
Private Sub Command1_Click()
hwnd1 = FindWindow("Shell_traywnd", "")
Call SetWindowPos(hwnd1, 0, 0, 0, 0, 0, SWP_HIDEWINDOW)
End Sub
Private Sub Command2_Click()
hwnd1 = FindWindow("Shell_traywnd", "")
Call SetWindowPos(hwnd1, 0, 0, 0, 0, 0, SWP_SHOWWINDOW)
End Sub

icodder
Little Baby
Little Baby

Numri i postimeve : 22
Join date : 06/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi